Považskobystričania, zmenu máme na dosah

O pár hodín začína moratórium a utíchne predvolebná kampaň. Dovoľte, aby som sa Vám poďakoval za podporu počas tohto obdobia. Špeciálne ďakujem mojim najbližším aktívnym roznášačom letákov, ktorí na vlastnej koži pocítili, aké to je, keď sa stanú obeťou nepravdivého ohovárania a sú nepriamo zatiahnutí do nekalej kampane. K tejto téme dodám len toľko, že s mojimi spolupracovníkmi som distribuoval výlučne svoje reklamné predmety, ktoré sú riadne označené náležitými údajmi, tak ako to ukladá zákon. Tvrdenia, že sme roznášali propagáciu niekoho iného, sú obyčajná lož. Obdiv si zaslúžia aj moji najskalnejší priaznivci, ktorých som poprosil, aby ma na internetových diskusiách nebránili útokom. Som rád, že sme dodržali rozmery slušnej kampane presne tak, ako sme si stanovili na začiatku.

Ďalším klamstvom, ktoré sa dalo zachytiť na moju osobu je tvrdenie, že som niekoho kôň a sponzoruje ma istý veľkopodnikateľ. Stačí sa na vec pozrieť trochu triezvejšie a hneď je každému jasné, že mne ani nie je moc čo sponzorovať. Celkové náklady na moju kampaň sú nižšie, než náklady niektorých kandidátov za poslancov, ktorí navyše nemajú povinnosť viesť transparentný účet. Všetky údaje o príjmoch a výdavkoch v mojej kampani nájdete na tomto odkaze.

Obyčajné fámy sú aj reči, že v prípade môjho zvolenia nastane na mestskom úrade personálne zemetrasenie, dôjde k likvidácii určitých športových klubov, pozastavia sa investičné akcie a mnohé ďalšie hlúposti. Všetko sú to účelové klamstvá. Áno, mám vo volebnom programe odstránenie umelo vytvorených politických pracovných pozícií, ale to je trošku iná kategória, než šíri protistrana. K týmto témam som sa vyjadroval napríklad v rozhovore pre novinky Lepšej Považskej, ktoré boli distribuované do schránok. Ak ste ich náhodou nedostali, rozhovor so mnou nájdete na tomto odkaze. A kto dané číslo platil? Hoci to môže znieť divne, trval som na tom, že dané číslo noviniek uhradím priamo zo svojho transparentného účtu, čo sa aj stalo.

Mojim súperom prekáža najviac to, že na mňa nič naozaj negatívne nemajú a ich plané pokusy o antikampaň skončili vždy postrelením vlastného údu. Práve moja nezávislosť od politických strán a mocenských skupín je hlavným tŕňom v oku viacerých jedincov. Netajím sa tým, že aj istí stranícki kandidáti mi vyjadrili podporu, za čo som im vďačný, no to zo mňa ani zďaleka nerobí straníka, a už vôbec nie niekoho koňa.

Keďže Juraj Smatan stiahol kandidatúru a verejne mi vyjadril podporu, v sobotu ma čaká súboj s dvomi súpermi. Jeden bol priamo pri zrode Smeru v Považskej Bystrici a dnes sa tvári extrémne nezávislo, druhý súper je stále aktívnym členom strany Smer – SD, no na svojich billboardoch sa k tomu radšej nepriznáva. Tieto skutočnosti nechávam bez ďalšieho komentára, názor si môže spraviť každý sám.

Z obdobia od podania kandidatúry po dnešok mám mimoriadne pozitívne dojmy. Cítim, že zmena je na dosah. Je len na nás, či ju dokážeme spoločnými silami uchopiť. 10. novembra 2018 môžeme dosiahnuť výsledok, ktorý vymaní Považskú Bystricu z dvadsaťosemročného zovretia nenásytných politických strán. Zozbierajme ešte sily, v sobotu dajme do toho všetko a nedeľné ráno v našom meste môže byť príjemným prekvapením pre celé Slovensko.

Tisk